Jak získat sluchadlo

Každému rozhodnutí o kompenzaci nedoslýchavosti sluchadlem musí předcházet komplexní audiologické vyšetření, které musí prokázat, že jde o trvalý stav a jakýkoliv jiný terapeutický postup nepřinese pacientovi efekt. Obecně lze říci, že každý, komu způsobuje jeho sluchová vada komunikační obtíže, je potenciálním kandidátem na sluchadlo.

   • Máte-li pocit, že hůře slyšíte, nebo máte komunikační obtíže, navštivte svého ORL lékaře, nebo se objednejte k vyšetření přímo na našem pracovišti na tel. 604 633 896.
 
   • V případě sluchové ztráty způsobující komunikační obtíže Vám může být doporučena korekce této vady sluchadlem.
 
   • Sluchadlo může být vydáno buď lékařem foniatrem nebo lékařem ORL s příslušným osvědčením (oba naši lékaři tuto podmínku splňují).
 
   • Na základě vyšetření sluchu rovněž určíme, jak vysoký příspěvek můžete získat od Vaší pojišťovny.
 
   • Vyškolený personál Vám pak pomůže s výběrem sluchadla vhodného pro Vaši sluchovou vadu a provede jeho nastavení.
 
uchoV našem zdravotnickém zařízení jsou nabízena sluchadla značek Widex, Interton, ReSound, Phonak a Oticon. Termín vyšetření si, prosím, sjednejte na telefonním čísle uvedeném kontaktech. Pro první vyšetření a případně vyzkoušení sluchadla počítejte s časem minimálně 45-60 min. Pokud si z nabízených sluchadel vyberete, bude Vám vždy zhotoven otisk ucha, který je nutný u závěsných sluchadel pro výrobu individuální ušní tvarovky, u zvukovodových nebo kanálových pro výrobu vlastního sluchadla.
 
Ceny sluchadel se nejčastěji pohybují v rozmezí od 5000,- Kč do 30 000,- Kč. Na kompenzaci různých sluchových vad jsou vhodné odlišné typy sluchadel.
 

Sluchadla a úhrada zdravotní pojišťovnou
 
Zdravotní pojišťovny přispívají na sluchadlo jednou za 5 let pevnou částkou 7000,-Kč. Pro přiznání příspěvku zdravotní pojišťovny je nezbytné diagnostikování sluchové ztráty podrobným audiologickým vyšetřením. Výše příspěvku nezávisí na typu sluchadla. Rozdíl mezi prodejní cenou sluchadla a příspěvkem zdravotní pojišťovny si hradí pacient při výdeji sluchadla v hotovosti.